BAUART 2017 - 2018 Akademik Yılı Sanat Eğitimleri Belli Oldu

Bahçeşehir Üniversitesi Sanat Etkinlikleri Birimi (BAUART) bünyesinde açılan 2017 - 2018 Akademik Yılı sanat eğitimleri belli oldu. 

(Sanat eğitimleri ile ilgili tüm detaylı bilgiyi http://bahcesehir.edu.tr/icerik/11397-bahcesehir-universitesi-kultur-sanat-koordinatorlugu-bauart sayfasından edinebilirsiniz.)

SENARYO YAZARLIĞI OKULU

Kasım ayında başlayan eğitimlerin ilki Senaryo Yazarlığı Okulu... 6 ay sürecek olan okulun eğitmenleri, sektörün önemli senaristlerinden Selçuk Akman ve Meriç Demiray... Senaryo Yazarlığı Okulu'nda fikirden başlayıp, senaryo aşamasına ve ortaya çıkan senaryonun nasıl pazarlanacağına kadar tüm yaratım süreçleri ele alınıyor. 

MÜZİKAL OKULU

Hakan Elbir'in eğitmenliğinde gerçekleşecek olan Müzikal Okulu ders programında ses egzersizleri, Türk ve dünya müzikaller tarihi, Türk ve dünya müzikallerinden repertuvar oluşturma, şarkıların armonik yapısı tonları ve genel analizi üzerinde çalışma, Türk ve dünya müzikallerinin sahnede doğru okunması ve müzikal oyunculuğu eğitimi yer alacak.

Eğitimin üçüncü ayından itibaren Şehir Tiyatroları'nda müzikalleri izleme ve uygulamalı çalışmalar gerçekleşecek ve dönem sonunda ise öğrenciler enstrüman eşliğinde, iki sahne gösterisiyle izleyici ile buluşacak. 

TÜRK MÜZİĞİ MAKAM ATÖLYESİ 

Yaprak Sayar ile Türk Müziği Makam Atölyesi ise 24 hafta sürecek programı ile nefes ve ses egzersizleri, Türk müziğinde farklı fonrmarda bestelenmiş eserlerin meşk usulü ile icrası, formlara göre icra teknikleri, klasik Türk Musikisi icra üslubu ve Türk musikisi makam ve usüllerinin icrası konularında eğitim veriyor. 

DRAMA ATÖLYESİ

Devlet Tiyatrosu oyuncusu Hatice Altan tarafından verilecek olan Drama Atölyesi 6 ay (24 hafta) sürecek. Bu atölye; bir tiyatro oyuncusunun, tüm enstrümanlarının (nefes, ses, jest, mimik ve duygularının) kullanımını, oyunculuğun temel taşı olan bir karakter ya da tip yaratabilmeyi, o olabilmeyi, öğretir. Günlük hayatımızda karşılaştığımız; dinleme, algılama, anlama, konuşma, anlatım bozukluğu gibi sorunlarımız bu atölyede ele alınacaktır. Düzgün ve etkili konuşma (diksiyon) da, yine bu atölyede öğrenecekleriniz arasındadır. Bu atölye; tüm katılımcılarının yer aldığı gösteriyi, yıl sonunda BAU Sahnesinde seyircisiyle buluşturur.  

Tüm programlar hakkında detaylı bilgi için; 

Ayşe Şirin

ayse.sirin@rc.bau.edu.tr

0
.212.3815498

 

Bu içerik 26/09/2017 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..